Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XXVI Niedziela Zwykła (1.10.2023 r.)

XXVI Niedziela Zwykła (1.10.2023 r.)
sobota, 30 września 2023 r., 18:30

1. Dziś 26. Niedziela Zwykła.

 

2. Przez cały październik codziennie o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe. Ponadto dodatkowo (od poniedziałku do piątku) różaniec dla dzieci o godz. 17:00.

Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP Ks. Abp Stanisława Gądeckiego podczas nabożeństw różańcowych  w październiku modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji). Od 01- 07 października br. włączamy się w Ogólnopolski Tydzień Modlitwy Różańcowej w intencji nadchodzących wyborów parlamentarnych i samorządowych.


3. W TYGODNIU:


Poniedziałek, 02 października br. - Uroczystość Świętych Aniołów Stróżów, Patronów naszej parafii. Na Mszę św. o godz. 10:00  zapraszamy osoby starsze i mamy z małymi dziećmi, którym udzielimy specjalnego odpustowego błogosławieństwa. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18:30. Zapraszamy do licznego udziału!

- Biuro parafialne będzie nieczynne.

- Konferencja przed chrztem jest przełożona na poniedziałek 09 października br. godz. 19:00.


Wtorek, 03 października br.

- O godz. 15:00 w kościele spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

- Adoracja od godz. 18:00.


Środa, 04 października br. - wspomn. św. Franciszka z Asyżu.

- Godz. 18:30 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.


Czwartek, 05 października br. - wspomn. św. Faustyny Kowalskiej. Pierwszy Czwartek Miesiąca.

- Okazja do spowiedzi od godz. 17:30.

- Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.


Piątek, 06 października br. - Pierwszy Piątek Miesiąca.

- Odwiedziny chorych od godz. 8:00, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.

- Spowiedź od godz. 17:00.

- Zapraszamy chętne dzieci do śpiewania w scholi - spotkanie o godzinie 17:00 w salce.


Sobota, 07 października br. - wspomn. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Pierwsza Sobota Miesiąca.

- Godz. 6:35 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym  Poczęciu NMP.

- Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca w łączności z ranną Mszą św. o godz. 7:00.

- Ruch Pokutny w Poznaniu zaprasza mieszkańców do pokutowania za nasze miasto. Program wydarzenia przeczytamy na plakacie.


4. Niedziela, 08 października 2023 r. - XXVII Niedziela Zwykła. Niedziela budowlana.

- W Katedrze o godz. 16:30 odbędzie się prezentacja Verba Sacra poświęcona Księdze Jeremiasza.


5. Od 08-11.10.2023r. we Farze Poznańskiej Odpust MB Nieustającej Pomocy.


6. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.


7. Mamy jeszcze wolne intencje mszalne w listopadzie i grudniu br.


8. W sobotę 23 września odbyła się gala wręczenia nagród za miniony sezon piłkarski dla drużyn ministrantów. Nasi zawodnicy przywieźli medale, puchary i wyróżnienia, w tym: szczególnie cenne za honorową grę. Gratulujemy zawodnikom i ich opiekunowi Panu Piotrowi Macioszczykowi.


9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, zapraszamy chętne osoby do sprzątania kościoła w piątek (po wieczornej Mszy św.). Dziękujemy za porządkowanie terenu na zewnątrz i wokół naszego kościoła.

 

10. CZASOPISMA - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Trwajcie w miłości (nowy numer). Rozważania różańcowe z Prymasem Tysiąclecia, w cenie 3 złotych. 11. Przedszkole nr 134 „Słoneczny świat” walczy w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2024 z projektem „Ogród edukacyjno-sensoryczny Przedszkola nr 134”. Głosowanie będzie odbywało się drogą elektroniczną w serwisie Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego od 02- 23.10.2023r.. Przygotowano mobilne punkty do głosowania w Osiedlowym Domu Kultury „Orbita” oraz w budynku Przedszkola nr 134 „Słoneczny Świat”. Dajmy swoje TAK dla tej inicjatywy.


12. Konto bankowe parafii: Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu   nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.

Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitw

 

13. Zmarł śp. Wacław Kryszkowski z bl. 7.