Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » I Niedziela Adwentu (3.12.2023 r.)

I Niedziela Adwentu (3.12.2023 r.)
sobota, 2 grudnia 2023 r., 19:30

1. Dziś 1. Niedziela Adwentu.

W nowej części katechetycznej (wychodząc z kościoła skręcamy w prawo): od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas proponuje nabycie poświęconych opłatków oraz świec Caritas na stół wigilijny, a ministranci proponują nabycie sianka na stół wigilijny, zebrane pieniądze zasilą kasę ministrantów. Do dzisiaj, 03 grudnia br. prosimy przynosić wypełnione Tytki Charytatywne.


2. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze święte roratnie o godz. 6:30.

O godz. 6:05 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na RORATY zaproszeni są wszyscy: dzieci, kandydaci do bierzmowania, młodzież i dorośli. Podczas Rorat będzie losowanie figurki Matki Bożej (dzieci przygotują kartkę z imieniem i nazwiskiem i tę kartkę wrzucą do koszyczka w przedsionku kościoła). Kto nie może przyjść do kościoła rano, zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18:30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą ranną i wieczorną Mszą św.


3. W TYGODNIU:

Poniedziałek, 04 grudnia br.

- O godz. 18:00 Nabożeństwo do Św. Michała Arch. i Świętych Aniołów Stróżów naszych Patronów.

- Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych o godz. 19:00 w salce przy zakrystii.

- Konferencja dla rodziców dzieci kl. III - kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 19:15 w kościele.

Wtorek, 05  grudnia br.

- Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w kościele.

Środa, 06 grudnia br. - wspomn. Św. Mikołaja.

- O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- Godz. 18:30 Msza św. w intencji  Wspólnoty Żywego Różańca - zmiana tajemnic różańcowych.

Czwartek, 07 grudnia br. - Pierwszy Czwartek Miesiąca. Biuro parafialne od rana nieczynne!!!

- Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

Piątek, 08 grudnia br. - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. - Msze św. o godz. 6:30, 10:00 i 18:30. Taca na biedne kościoły w Polsce. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- Od godz. 12:00 do 13:00 GODZINA  ŁASKI  DLA  CAŁEGO  ŚWIATA. Matka Boża prosi, by o tej godzinie wierni oddali się modlitwie. Nasz kościół będzie otwarty- zapraszamy, przyjdźmy licznie!

Sobota, 09 grudnia br. - O godz. 6:35 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.


4. Niedziela, 10 grudnia 2023r. - 2. Niedziela ADWENTU. Niedziela budowlana. Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.


5. Zamówione Msze św. w intencji o uzdrowienie Ks. Proboszcza Witolda zostaną odprawione w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 6:30 Ks. Proboszcz dziękuje za dar modlitwy w jego intencji.


6. Intencje mszalne na 2024r. przyjmujemy w godzinach czynnego biura parafialnego.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, zapraszamy chętne osoby do sprzątania kościoła w piątek

(po wieczornej Mszy św.). Dziękujemy za porządkowanie terenu na zewnątrz i wokół naszego kościoła.

UWAGA!!! Teren zieleni wokół kościoła nie jest śmietnikiem!!!

8. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę - kierunek KRAKÓW I PODKARPACIE w dniach  02-06.09.2024r.

Cena 1600 zł. Zgłoszenia/zapisy z wpłatą 500 zł w zakrystii. Program pielgrzymki jest dostępny na tablicy ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej naszej parafii.

9. Komunikat Kurii informuje o Procesji Światła, która  wyruszy 8 grudnia br. o godz. 18:00 z Rynku Śródeckiego i uda się do Figury Matki Bożej na Ostrowie Tumskim. Wszyscy wierni są zaproszeni - zachęcamy do udziału w procesji!


10. CZASOPISMA - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Trwajcie w miłości (nowy numer), Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci na grudzień, kwartalnik „Idźmy do Św. Józefa”,odbiór w zakrystii. Do nabycia w cenie rabatowej 10zł. jest książeczka -Modlitewnik do Świętego Mikołaja. Do zabrania gratis ze stolika w kruchcie jest Gazetka Caritas..Na stoliku przy zakrystii jest wyłożony Kalendarz Katolicki, dwustronny w cenie  2,50 zł.

11. Konto bankowe parafii: Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu

nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.

Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą

12. Zmarli nasi Parafianie: - śp. Bogumił Andrzej Wieczorek z ul. Słomianej 7, - śp. Paulina Tywanek z b. 15.