Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.2024 r.)

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.2024 r.)
sobota, 30 marca 2024 r., 18:30

………………………………………………………………

Ż y c z e n i a   ś w i ą t e c z n e:

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom,

„Niech Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełnia nas nieustanną nadzieją w zwycięstwo życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią, dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem, pokoju nad wojną”. Błogosławionego i radosnego Alleluja! - życzą Wam Wasi Duszpasterze.

………………………………………………………………

 

P o d z i ę k o w a n i a:

Za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za przygotowanie bielizny ołtarzowej, za posprzątanie kościoła. Księdzu Jędrzejowi za przygotowanie ministrantów do liturgii, księdzu Kazimierzowi za posługę sakramentalną i pomoc. Za czynny udział w liturgii Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego - ministrantom młodszym i starszym, lektorom i psalmistom, szafarzom nadzwyczajnym i zakrystianom. Za dyżur i modlitwę przy Grobie Pańskim oraz Jutrzni Triduum Paschalnego, PZ Caritas za przygotowanie i rozprowadzenie palm, rozprowadzenie paschalików, baranka wielkanocnego i przygotowanie zajączka dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Harcerzom ZHR za dyżur i modlitwę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już złożyli ofiarę na daninę diecezjalną.

Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ!

 

1. Dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego, tj.: 7:30, 9:30, 11:00, 12:15 i 18:30.

 

Jutro Poniedziałek Wielkanocny (drugie święto), wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego.

- Taca na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

- Do 6 kwietnia br. trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego - godz. 18:00. Zapraszamy!

 

2. W TYGODNIU:

 

WTOREK, 2 kwietnia 2024 r.

- Adoracja od godz. 18:00.

 

ŚRODA, 3 kwietnia 2024 r. - O godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

- O godz. 18:30 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o gorliwość w modlitwie i potrzebne łaski oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

CZWARTEK, 4 kwietnia 2024 r. - Pierwszy Czwartek Miesiąca.

- Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

 

PIĄTEK, 5 kwietnia 2024 r. - Pierwszy Piątek Miesiąca.

- Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8:00 po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym!

- Okazja do Spowiedzi Świętej od godziny 17:30.

- Z racji oktawy wielkanocnej w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

SOBOTA, 6 kwietnia 2024 r. - Pierwsza Sobota Miesiąca.

- O godz. 6:35 Śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

- Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca w łączności z ranną Mszą św. o godz. 7:00.

- Pierwsza spowiedź dzieci - kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej według ustalonego porządku.

- O godz. 16:30 na Mszy św. odnowienie obietnic Chrztu Świętego w obecności rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i bliskich tych dzieci. Otoczmy te dzieci i ich rodziców naszą serdeczną modlitwą.

 

3. NIEDZIELA, 7.04.2024 r. - 2. Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. Początek Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. - Odpust o godz. 15:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu na os. Jana III Sobieskiego.

4. W poniedziałek 8 kwietnia br. przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 10:00 będzie okazja podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Stosowną deklarację można odebrać w zakrystii.

 

5. Dziękujemy za kolejne koperty z daniną diecezjalną. Koperty na daninę diecezjalną są do zabrania ze stolików w kościele.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz za porządkowanie terenu na zewnątrz i wokół naszego kościoła. Ponownie zapraszamy chętne osoby do sprzątania kościoła w piątek po wieczornej Mszy świętej.

 

7. Ks. Proboszcz dziękuje za modlitwę w jego intencji i nadal prosi o modlitwę.

 

8. Rozliczenie podatkowe za 2023r. z przekazaniem 1,5% dla Fundacji „Nasza Przyszłość” można uzyskać w przedsionku kościoła w niedziele 07 i 14 kwietnia po Mszach św. przedpołudniowych (godz. 7:30, 9:30  i 11:00).

 

9. CZASOPISMA - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki z dodatkiem „5 minut z Bogiem na kwiecień”, Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci na kwiecień. Jest kwartalnik „Idźmy do Świętego Józefa”, odbiór w zakrystii. Do nabycia po cenie rabatowej 10 zł książka „Jestem w Kościele. Przewodnik po dobrych obyczajach”.


10. Konto bankowe parafii: Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu

nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.

Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą

 

11. Zmarła nasza Parafianka: - śp. Janina Wypych z bl. 24.