Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » II Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2011 r.)

II Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2011 r.)
sobota, 19 marca 2011 r., 19:30
 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu i zarazem Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na misje.
  • O godzinie 15:00 Gorzkie Żale i dodatkowa Msza św.
  • Na stoliku przy wejściu do zakrystii jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, a w niej nadal można złożyć swój podpis potwierdzający podjęte zobowiązanie abstynenckie.
  • Parafialny Zespół Caritas już dzisiaj proponuje nabycie paschalika na stół wielkanocny. Wejście od Przychodni Zdrowia.
 2. W tym tygodniu uczniowie naszych Szkół (Podstawowej i Gimnazjum) mają doroczne wielkopostne rekolekcje. Porządek tych rekolekcji został uczniom podany i powinien też być znany rodzicom! Wszyscy uczniowie mają obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach, gdyż nie mają lekcji w szkole. Rodziców tych uczniów prosimy o dopilnowanie swojego dziecka, by sumiennie brało udział w rekolekcjach.
 3. Kandydaci do bierzmowania z klasy III Gimnazjum mają obowiązkowe spotkania w grupach wg ustalonego porządku.
 4. W tygodniu mają miejsce:
  • w poniedziałek o godzinie 18:00 nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów,
  • W czwartek o godzinie 18:00 nowenna do Miłosierdzia Bożego,
  • w czwartek o godzinie 19:00 spotkanie Kręgu biblijnego.
  • Zapraszamy na te spotkania modlitewno - formacyjne.
 5. W piątek, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  • Droga Krzyżowa o godzinie 10:00, 17:00 - dla dzieci, 18:00 dla młodzieży i dorosłych.
 6. W sobotę o godzinie 9:30 obowiązkowe spotkanie dla dzieci Klasy II komunijnej.
 7. W przyszłą niedzielę tzw. budowlaną będzie zbiórka ofiar na pomoc dla Japonii.
 8. Dziękujemy za pierwsze koperty z Daniną diecezjalną. Do kolejnych bloków i ulic dotrą koperty w tym tygodniu. Potrzebujemy jeszcze chętne osoby do roznoszenia tych kopert. Prosimy zgłosić się w zakrystii.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, L'Osservatore Romano, Nasza Arka (z filmem o objawieniach w La Salette), Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 10. Parafia św. Karola Boromeusza na Osiedlu Pod Lipami organizuje pielgrzymkę w związku z beatyfikacją Jana Pawła II. 11 dni, koszt 2250 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tamże.